Włosy to bardzo ważny element urody zarówno w przypadku płci męskiej jak i żeńskiej. Bujne fryzury to jednak domena kobiet dla których wypadanie włosów to prawdziwy koszmar.

Zobacz co możesz zrobić w momencie kiedy Twoje włosy zaczynają nadmiernie wypadać. Poznaj sposoby, które umożliwią szybki odrost utraconych włosów.

Szampony i odżywki

Wzmacniają, odżywiają i stymulują porost nowych włosów. Specjalistyczne kosmetyki są jak najbardziej skutecznym rozwiązaniem. Warto wybierać te, które dodatkowo są wzbogacane witaminą B.

Maski do włosów

Wzmacniające maski do włosów mają na celu zahamować wypadanie włosów. Działają ochronnie, odżywczo, nawilżająco. Wpływają zarówno na włosy i skórę włosy. Podobnie jak w przypadku szamponów i odzywek, warto wybierać te wzbogacone witaminą B odpowiedzialną za stymulację wzrostu nowych włosów.

Masaż skóry głowy

Masaże skóry głowy mają na celu pobudzić krążenie skórne, które w rezultacie poprawia ogólną kondycję skóry i pobudza nowe włosy do wzrostu. Masaże można realizować przy nakładaniu odżywki, czy myciu włosów. Zabiegi tego typu można wykonywać każdego dnia.

Dieta

Bogactwo mineralne i witaminowe powinno być dostarczane od wewnątrz. Zdrowa, pełnowartościowa i zbilansowana dieta bardzo często jest gwarantem zdrowych włosów i skóry głowy. Dlatego też należy przykładać dużą uwagę do ilości spożywanych owoców, warzyw, pełnowartościowego białka oraz zdrowych tłuszczy (oliwa z oliwek).

Aktywność fizyczna

W zdrowym ciele – zdrowe włosy. Jeśli zadbasz o codzienną dawkę aktywności fizycznej, to szybko zobaczysz świetne efekty. Zyska na tym nie tylko sylwetka, ale także kondycja włosów. Aktywność fizyczna pobudzi układ krążeniowy.

Suplementy diet na włosy
Skuteczność wyżej wymienionych rozwiązań bardzo często pozostawia wiele do życzenia. Nieco inaczej jest w przypadku suplementów diet, które – nawet według trychologów – są realną alternatywą dla zabiegów takich jak przeszczep włosów, czy mezoterapia.

Suplementy diet na porost włosów, to nic innego jak środki oparte na naturalnych składnikach odżywczych, które przyczyniają się do poprawy kondycji skóry i mieszków włosowych. Oparte są między innymi na takich składnikach jak: pokrzywa (ekstrakt), skrzyp polny, l-cysteina, witaminy, minerały, makro i mikroelementy. Stanowią swojego rodzaju kurację odżywczą, ukierunkowaną na wzrost włosów. Są skuteczniejsze od środków bazujących na biotynie, gdyż nie tylko pobudzają do wzrostu, ale także wyhamowują wypadanie włosów.

Spośród wielu preparatów tego typu, zdecydowanie najlepszymi opiniami cieszy się produkt marki Profolan. Poniżej przytaczamy kilka recenzji nadesłanych przez naszych czytelników. Jeśli i Ty chcesz, by Twoja opinia znalazła się w tym miejscu – skontaktuj się z nami korzystając z formularza e-mail.

Katarzyna Klich, 29 lat
Wypadanie włosów było dla mnie prawdziwą traumą. Niestety, defekt ten trudno było zatrzymać przy wykorzystaniu naturalnych metod (dieta, zmiana trybu życia itd.). Na szczęście, w porę trafiłam na Profolan. Te tabletki pomogły mi nie tylko zahamować łysienie, ale także odbudować włosy. Dzisiaj cieszę się bujną fryzurą!

Michał Postrach, 42 lata
Odkąd skończyłem 40 lat, zauważyłem, że moje zakola robią się coraz większe. Włosy traciłem także z czubka głowy (tzw. gniazdko). Po konsultacji z lekarzem, postanowiłem wypróbować Profolan i jak się okazało… preparat faktycznie był skuteczny. Udało się uporać z wypadaniem. Aktualnie jestem w trakcie kuracji odbudowującej i efekty faktycznie są bardzo dobre.

Tomek Rymanowski, 33 lata
Powiem krótko: POLECAM. W wieku 27 lata włosy zaczęły wypadać mi w ogromnych ilościach. O to by móc używać grzebienia walczyłem kilka lat… dopiero po zastosowaniu Profolan się udało. Czas kuracji: 6 miesięcy. Należy mieć jednak na uwadze, że wszystko jest uwarunkowane przez skalę problemu. Im szybciej zareagujemy na wypadanie włosów, tym większa szansa na to, że uporamy się z problemem.