Bez wątpienia wygląd i stan paznokci ma wpływ na estetykę dłoni. A przecież zadbane dłonie to wizytówka każdego jednostki – zarówno płci żeńskiej, jak i męskiej.

Jak pielęgnować paznokcie u rąk?

Kompleksową pielęgnację paznokci można zrealizować w domu. Wcale nie trzeba wydawać krocia na kosmetyczki, by móc pochwalić się zdrowymi, zadbanymi paznokciami. Poniżej prezentujemy najlepsze domowe sposoby na pielęgnację paznokci.

Odżywki do paznokci

Prawidłowe odżywianie paznokci jest kluczowe w utrzymaniu ich poprawnej struktury. Na rynku kosmetycznym dostępnych kilka typów odżywek do paznokci: regeneracyjne, wzmacniające oraz nawilżające.

Każdy typ odżywki dedykowany jest dla innego rodzaju paznokci. Regeneracyjne należy stosować przy paznokciach zniszczonych, wzmacniające przy kruchych i łamliwych, a nawilżające w przypadku przesuszonych.

Jak dbać o paznokcie

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek to produkt, który w pielęgnacji paznokci wykorzystywany jest niezwykle często. Wszak, ma on właściwości nawilżające, regenerujące i wzmacniające. Nic więc dziwnego w tym, że stanowi naturalną odżywkę dla Twoich paznokci.

Najlepszym działaniem wykazuje się oliwa podgrzana. Wystarczy w ciepłej (nie gorącej!) oliwie umieścić paznokcie i pozostawić na 8-10 minut. Następnie delikatnie wytrzeć wacikiem kosmetycznym.

Sok z cytryny

Równie powszechnym domowym sposobem jest wykorzystanie soku z cytryny, który odżywia i rozjaśnia płytkę paznokcia czyniąc go atrakcyjniejszym.

Wystarczy odrobinę soku z cytryny rozprowadzić po paznokciu i pozostawić na kilka minut. Zabieg należy powtarzać do dwóch razy w ciągu dnia. 

Jak zapobiegać zniszczeniom?

Paznokcie należy chronić przed kontaktem z silnymi detergentami. Podczas sprzątania należy zakładać rękawiczki ochronne, gdyż silne chemikalia potrafią mieć bardzo negatywny wpływ zarówno na skórę u rąk, jak i same paznokcie.

Paznokcie należy chronić także przed warunkami atmosferycznymi – tj. mrozami, kwaśnymi deszczami oraz silnymi wiatrami. Rękawiczki ochronne powinny pozwalać oddychać dłoniom.

W wielu przypadkach – to właśnie profilaktyczne działania stanowią absolutną podstawę. W przeciwnym wypadku, wszelkie działania odżywcze, regenerujące i wzmacniające paznokcie – mogą być niedostatecznie efektywne.

Paznokcie - Jak zapobiegać zniszczeniom

Domowa pielęgnacja, a profesjonalne zabiegi

Pielęgnacja paznokci to proces, o który z reguły dbamy w domu. Nie mniej, warto mieć świadomość, że kompletną odnowę płytki paznokcia, zabiegi regenerujące i wzmacniające, znajdziemy również w ofercie profesjonalnych gabinetów. Czy warto sięgnąć po takowe metody? Czy tego typu rozwiązania są skuteczne?

Domowa pielęgnacja z całą pewnością jest skutecznym rozwiązaniem, jednakowoż – trudno określić ją mianem wygodnej. Zdecydowanei lepsze pod tym względem są zabiegi oferowane w gabinetach kosmetycznych. Skuteczność, poszczególnych, profesjonalnych zabiegów również kreuje się na bardzo wysokim poziomie.